Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Odwiedzono: 1579 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 22 Listopada 2017

Podziel się    

DESIGN DLA ZWIERZĄT 2017 – EDYCJA 7

22 Listopada 2017

Od 7 lat akcja DESIGN DLA ZWIERZĄT wspiera bezdomne zwierzęta w potrzebie. Tym razem chcemy pomóc psim i kocim seniorom, będącym pod opieką Fundacji Zwierzochron, by godnie spędziły jesień swojego życia. Ty też możesz pomóc! Weź udział w akcji DESIGN DLA ZWIERZĄT 2017 - podaruj co masz, kup co możesz. Spraw schroniskowym staruszkom wyjątkowy prezent na święta. 

 

Starość w świecie schroniskowych zwierząt brzmi jak wyrok dożywocia. Doświadczeni przez los, a często też schorowani psi i koci seniorzy zwykle nie mają dużych szans na adopcję. Kto wybierze kilkunastoletniego psa, jeśli może mieć młodego, energicznego szczeniaka? Kto wybierze starego kocura po przejściach, jeśli w klatce obok rozrabia pięć małych puchatych kotków? Odpowiedź „ja” pada naprawdę bardzo rzadko. 

 

Boimy się starszych zwierząt z różnych powodów: bo mają swoje przyzwyczajenia, niczego nie będzie można ich nauczyć, są schorowane, szybko odejdą. Rzeczywistość często potrafi pozytywnie zaskoczyć: starsze zwierzęta są zazwyczaj spokojniejsze, nie rozrabiają (choć oczywiście bywają wyjątki), są też z reguły bardziej cierpliwe. Nieprawdą jest, że starego psa nie można niczego nauczyć. Starsze zwierzęta chętnie uczą się nowych rzeczy, tylko w swoim nieco wolniejszym tempie! Nauka jest też dla nich świetną rehabilitacją, bo poznawanie nowych zabaw i komend stymuluje pracę mózgu, pozytywnie wpływając na kondycję psychiczną i hamując procesy starzenia. 
 
Starość zawsze jest trudna, a starość w schronisku jest trudna podwójnie. Z perspektywy starszego zwierzęcia każdy dzień w ciepłym, bezpiecznym, kochającym domu jest prawdziwym darem. Dlatego tym razem DESIGN DLA ZWIERZĄT 2017 chce pomóc seniorom, takim jak Kora, sunia po amputacji łapki (nowotwór), która wymaga rehabilitacji i marzy o swoim domu.Tegorocznej akcji DDZ wizerunku użyczyła Lisia – starsza schorowana psia dama bez jednego oczka. Lisia, schroniskowy pies po przejściach, z zaawansowanym czerniakiem i bardzo chorą wątrobą, trzy ostatnie lata swojego życia mogła przeżyć w kochającym domu, otoczona troską i opieką.  

- Adopcja Lisi była spontaniczna. Spotkałyśmy się, popatrzyła na mnie swoim jednym oczkiem i już wiedziałam. Nazajutrz zapoznanie z moimi psami i droga do domu. Była członkiem rodziny MójMójów ponad trzy lata. Nauczyła mnie, że starszy pies cieszy się jak szczeniak wnosząc jednocześnie w nasze życie tak nam wszystkim potrzebne spokój i łagodność. Czułam, że nie jest „starym psem” tylko „starą duszą”, taką która z radością przyjmuje każdy dzień  – mówi jej właścicielka, Krystyna Łuczak-Surówka, pomysłodawca i organizator akcji DESIGN DLA ZWIERZĄT.  


Idea akcji DESIGN DLA ZWIERZĄT jest prosta i czytelna. Projektanci/firmy/designerzy przekazują DDZ swoje dary, które wystawiane są na aukcjach Allegro. Całkowity dochód ze sprzedanych przedmiotów przekazany zostanie na potrzeby Fundacji Zwierzochron. 

DESIGN DLA ZWIERZĄT to akcja charytatywna. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest dr Krystyna Łuczak-Surówka, historyk i krytyk designu, właścicielka 2 psów i 3 kotów. Większość z nich to zwierzęta adoptowane, uratowane od bezdomności. 
Kilka lat temu Krystyna Łuczak-Surówka postanowiła połączyć miłość do designu z miłością do zwierząt i przekuć je obie w dobro, jakim jest pomaganie. Tak powstała akcja DESIGN DLA ZWIERZĄT, która w 2017 roku prowadzona jest już po raz 7. 
Akcja zawsze może liczyć na wsparcie Przyjaciół i Wolontariuszy. W tym roku nad DDZ pracują: Kamila Sitak, Agnieszka Cupryś-Wilk, Anna Kowalewska, Natalia Jeziorek oraz Marta Kotarbińska i Iza Włostowska z Fundacji Zwierzochron. 


Akcja DESIGN DLA ZWIERZĄT prowadzona jest dwuetapowo. Projektanci/firmy zajmujący się designem ofiarowują DDZ swoje prace/produkty, które następnie wystawiane są na aukcjach Allegro. Na aukcjach DDZ gościły meble, lampy, porcelana, szkło, przedmioty użytkowe/dekoracyjne, grafiki, plakaty, książki, przedmioty vintage, moda, biżuteria, zabawki, a nawet usługi (jak np. projekt wnętrza, logo, strony www) oraz fotografia. Każda aukcja Akcji DDZ jest spersonalizowana, przedmioty można przekazywać do 29 listopada.


Aukcje na Allegro (sprzedający: Zwierzochron) odbędą się w dniach 2-13 grudnia 2017ZAPRASZAMY!!!!!! 


Akcja DDZ to potrójny prezent:
1. design-dary od projektantów, firm, indywidualnych darczyńców
2. design, który możesz wylicytować w prezencie dla siebie lub bliskich przed świętami
3. prezenty dla zwierząt ze 100% dochodu z aukcji (karma, leczenie, wyposażenie klatek)

Ofiarodawcy i uczestnicy DDZ wszystkie niezbędne informacje znajdą na Facebooku pod tym linkiem: www.facebook.com/designdlazwierzat​

E-mail: ddz@designby.pl

 

Galeria:


powrót

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone