Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Odwiedzono: 1223 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 25 Listopada 2013

Podziel się    

Czerwień wokół luksemburskiego dworca

25 Listopada 2013
Dworzec w luksemburskim mieście Dudelange wybudowano w okolicy licznych osiedli mieszkaniowych. Spieszący do pracy ludzie mają więc niedaleko do pociągu, ale gośćmi dworca bywali też często młodzi ludzie nie stroniący od aktów wandalizmu. By ich zniechęcić do wypraw na dworzec władze miasta zdecydowały, że zabezpieczą go sztywnym ogrodzeniem panelowym.

Ogrodzenie w kolorze czerwieni

Dworzec kolejowy w Dudelange był już otoczony murkiem betonowym, który zdecydowano się zachować jako element podmurówki. Na nim na podstawach przykręcanych śrubami osadzono słupy stalowe profilowane Bekafix. Przy pomocy złączek metalowych przymocowano do nich panele ogrodzeniowe Nylofor o wysokości 1,53 m. Całe ogrodzenie wykonano w kolorze czerwonym (RAL 3004), dostosowanym do barwy wiat i lamp peronowych. Tak wyrazisty kolor sprawia też, że ogrodzenie jest widoczne z daleka, co w góry zniechęca potencjalnych intruzów do wchodzenia na teren stacji kolejowej.

Ośrodek stalowy w Dudelange

Dudelange to miasto w południowym Luksemburgu z rozwiniętym przemysłem metalowym. Tu jedną ze swoich fabryk zbudował gigant stalowy ArcelorMittal. Miasto posiada 4 dworce kolejowe, które obsługują połączenia z miasta Luksemburg do Czerwonych Landów (południowa część Księstwa Luksemburg).

www.ogradzamy.pl

Zobacz prezentację Betafence

Galeria:


powrót

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone