Wyszukaj w serwisie:
coregravel
ogród

rośliny

architektura ogrodowa

znajdź nas na facebook

Konserwacja terenów zielonych Kraków

Odwiedzono: 1565 razy
Opublikowano przez: Pomysł na ogród
Data publikacji: 21 Czerwca 2013

Podziel się    

Betafence zabezpiecza włoskie obiekty energetyczne

21 Czerwca 2013
Mariaż bezpieczeństwa i ekologii

Na całym świecie elektrownie stanowią obiekty podwyższonego ryzyka, do których dostęp osobom postronnym powinien być znacznie utrudniony. Jednocześnie elektrownie te są też coraz bardziej obligowane do dbania również o środowisko naturalne i lokalne społeczności. Dlatego wybór ogrodzenia zewnętrznego zależy zarówno od jego właściwości technicznych i użytych materiałów, jak i kształtu oraz wyglądu.

Ogrodzenie Nylofor wokół elektrownii w Aprilii
By zapewnić lepsze współgranie elektrownii z wiejskim krajobrazem nadmorskiej Aprilii, zdecydowano się na połączenie ogrodzenia betonowego z przeziernym ogrodzeniem panelowym. Na górze szarych betonowych ścianek na długości 1200 mb zainstalowano panele ogrodzeniowe Nylofor 3D Pro, ocynkowane i pokryte warstwą PVC. Panele przymocowano złączkami z tworzywa sztucznego do słupów o przekroju kwadratowym z jednym ramieniem wygiętym. Na ramionach zamontowano dwa rzędy drutu kolczastego. Cały system ogrodzeniowy wykonano w kolorze zielonym i dopełniono bramami skrzydłowymi i przesuwnymi z wypełnieniem panelem Nylofor 3D. Dodatkowo bezpieczeństwa obiektu strzegą zainstalowane systemy oświetlenia, monitoringu i detekcji.

Nowoczesne elektrownie dbające o ekologię
We włoskiej Aprilii (środkowo-zachodnie Włochy) wybudowano elektrownię typu CCGT (Combined Cycle Gas Turbine). Produkuje ona energię elektryczną z wykorzystaniem gazu ziemnego jako surowca. Elektrownia o połączonym cyklu z turbiną gazową, zwaną Turbogas, łączy zalety dwóch procesów termicznych: generowania prądu elektrycznego za pomocą turbiny gazowej w połączeniu z turbiną parową.

Energetyka pod rękę z systemami zabezpieczeń
Ogrodzenie elektrownii zostało wykonane dzięki współpracy dwóch liderów rynku: Betafence Project Włochy – specjalisty od systemów ogrodzeniowych i firmy Sorgenia  - prywatnego dostawcy energii na terenie Włoch (energia wiatrowa, wodna, gazowa, z biomasy).

Więcej o ogrodzeniu Nylofor na www.ogradzamy.pl

Zobacz prezentację Betafence

Galeria:


powrót

Pomysł na dom

Pomysł na mieszkanie

Bruk Bet

Wpuszczona w maliny

propozycje ekspertów


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone